عضو هیئت علمی دانشگاه عنوان کرد؛ چگونه مهارت برقراری ارتباط را بیاموزیم؟

کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی برگزار شد

۲۲ تیر ۱۴۰۱ | ۰۷:۴۸ کد : ۲۶۹۳ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۶۲
عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: توانایی برقراری ارتباط درست مهارت است و هیچ فردی با این مهارت متولد نمی‌شود؛ بلکه افراد در دوران زندگی به تدریج این مهارت را می‌آموزند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، محدثه درویشی در «کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی» که به همت معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار شد، اظهار کرد: مهارت‌های زندگی مجموعه‌ای از توانایی‌هاست که قدرت سازگاری و رفتار مثبت و کارآمد را افزایش داده و موجب می‌شود افراد مسئولیت‌های مربوط به نقش اجتماعی خود را بپذیرند و بدون صدمه زدن به خود و دیگران با چالش‌ها و مشکلات زندگی مواجه شده و انتخاب‌ها و رفتارهای سالمی در سرتاسر زندگی داشته باشند. توانایی برقراری ارتباط درست مهارت است و هیچ فردی با این مهارت متولد نمی‌شود؛ بلکه افراد در دوران زندگی به تدریج این مهارت را می‌آموزند.

چگونه مهارت برقراری ارتباط را بیاموزیم؟

مدرس دانشگاه با یادآوری اینکه افرادی موفق‌تر هستند که بتوانند این مهارت‌ها و کمبودهای خود در این زمینه بهتر بشناسند و در راستای رفع آنها و یادگیری روش‌های بهتر اقدام کنند. افزود: مفهوم ارتباط، اجزای ارتباط روش‌های برقراری ارتباط مؤثر و موانع ارتباط به همراه تکنیک‌های لازم ارتباط، از مباحثی است که باید با جدیت باید مورد ارزیابی و آموزش قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی، این کارگاه با حضور کارشناسان فرهنگی و آموزشی در راستای کسب مهارت‌های فردی و اجتماعی، توانمندسازی و پرورش نیروهای کارآمد در مواجه با مشکلات و نارسایی‌های زندگی برای حرکت به سمت توسعه پایدار برگزار شد تا نسبت به فراگیری آموزش‌ها و کسب مهارت‌های تخصصی زندگی اقدام مؤثر انجام شود.


( ۱ )

نظر شما :