ارائه تسهیلات کم‌بهره برای فرزندآوری استادان و کارکنان دانشگاه‌

۲۲ تیر ۱۴۰۱ | ۰۷:۵۱ کد : ۲۶۹۴ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۸۶
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: ارائه تسهیلات کم‌بهره برای فرزندآوری استادان، کارکنان و سایر اقشار مردم در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، محمدحسین رنجبر در نشست «صیانت از جمعیت و تبیین قانون ملی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» که با حضور معاونان دانشگاه، کارشناسان حوزه فرهنگی و نمایندگان هیئت اندیشه‌ورز بسیج جامعه زنان استان هرمزگاندر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با بیان بحث فرزندآوری و اهمیت ویژه‌ایی که این مهم در دین مبین اسلام و تأکید ائمه اطهار(ع) و منویات مقام معظم رهبری دارد، اظهار کرد: ضروری است تا این اندیشه‌ها و تفکرات اسلامی در جامعه تبیین و ترویج داده شود و دانشگاهیان باید با هدف فرهنگ‌سازی نقش مهمی را تنویر افکار عمومی و حرکت جامعه به سمت دستورات الهی بر عهده بگیرند و اقدام سازنده و موقع انجام دهند.

ارائه تسهیلات کم‌بهره برای فرزندآوری استادان و کارکنان دانشگاه‌

وی افزود: امروز استکبار جهانی و کشورهای توسعه یافته با هدف استمرار در دشمنی و نابودسازی نسل مسلمانان، خانواده‌ها را تشویق به کاهش جمعیت می‌کنند، باید دانشگاهیان در خط مقدم این مبارزه فرهنگی خطرات کاهش جمعیت و ضربات سهمگینی که از این طریق به جوامع اسلامی وارد خواهد شد را گوشزد و در راستای خنثی‌سازی این اهداف شوم با قدرت و صلابت تلاش کنند.

ارائه تسهیلات کم‌بهره برای فرزندآوری استادان و کارکنان دانشگاه‌ها

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تأکید بر اینکه، دانشگاه آزاد اسلامی نیز در کناربسیج، سپاه، کانون‌ها، سازمان‌های هنگی و ارگان‌های فعال در ترویج و فرهنگ‌سازی فرزندآوری می‌کوشد تا با همه توان علمی خود و با استفاده از توانمندی و ظرفیت استادان راه برون‌رفت از این مشکل راه پیدا کند، اضافه کرد: امکانات و تسهیلات موجود در دانشگاه برای ارتقا شاخص‌های مؤثر در رشد جمعیت، فعالیت کارهای اثربخش مشترک، ارائه تسهیلات کم‌بهره و توسعه مشوق‌های مؤثر، برای فرزندآوری استادان، کارکنان و سایر اقشار مردم از آن جمله است.

رنجبر تصریح کرد: در این راستا با توجه ویژه به دانشجویان متأهل و در شرف فرزند آوری دادن خوابگاه به متأهلین، ارائه تسهیلات ویژه، شناسایی موانع فرزند آوری و ارائه راهکار علمی و پژوهشی به ارگان‌های متصدی باید از اقداماتی باشد تا در حوزه صیانت از جمعیت مورد اهتمام قرار بگیرد. تشریح قوانین جوان‌سازی جمعیت توسط استادان، راه‌اندازی خوابگاه‌های متأهلین و اجرای بخشنامه‌های مشوق دانشجویان درباره فرزندآوری مانند مرخصی‌های تحصیلی پس از زایمان، خدمات نگهداری از نوزادان در مهدکودک دانشگاه و بررسی تهدیدهای معرفتی در حوزه‌های معرفت‌شناسی و تشکیل کارگاه‌های تخصصی با رویکرد جدید، گسترش تحقیقات علمی و بنیادی با روش‌های پیمایشی و میدانی می‌تواند گام مهم و بزرگی دربالابردن نرخ رشد جمعیت در کشور را فراهم سازد.

وی ادامه داد: سوق دادن رساله‌های دانشگاهی در مقطع دکتری و پایان‌نامه کارشناسی ارشد دانشجویان در حوزه علوم انسانی می‌تواند کمک شایان توجه به این مهم کند.

به گزارش روابط عمومی، این نشست تخصصی با بیان نظرات کارشناسان حول محور رشد جمعیت و فرزندآوری با شناسایی موانع و حل مشکلات پیش رو، ادامه یافت و مقرر شد این جلسه بطور مستمر و عملیاتی برگزار و مصوبات انجام شده پیگیری و نتایج حاصل از آن به‌صورت مدون در اختیار سازمان‌ها و ارگان‌ها ذی‌ربط قرار بگیرد.


نظر شما :