پیام تبریک رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم

۲۶ تیر ۱۴۰۱ | ۲۰:۱۹ کد : ۲۷۰۲ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۱۳۳
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، با صدور پیام تبریک، عید پر افتخار غدیر خم؛ عید ولایت و امامت را تبریک گفت: متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مَنْ کُنْتُ مَوْلَاهُ فَهَذَا عَلِیٌّ مَوْلَاهُ اللَّهُمَّ وَالِ مَنْ وَالاهُ وَ عَادِ مَنْ عَادَاهُ وَ انْصُرْ مَنْ نَصَرَهُ وَ اخْذُلْ مَنْ خَذَلَهُ

هر که من مولا و فرمانروای اویم علی مولای او است، خدایا دوست بدار آن کس که او را دوست دارد، و دشمن دار آن کس که او را دشمن دارد (بخشی از خطبه حضرت رسول (ص) در غدیرخم)

عید سعید غدیر خم؛ بخش بزرگی از تاریخ اسلام است که در آن پیامبر گرامی اسلام (ص) با دریافت وحی الهی برای ادامه رسالت خویش، تکلیف دین اسلام را در بعد از خود برای مسلمانان تبیین و روشن می کند.

اینجاست که وظیفه سترگ و بزرگ ولایت و امامت را به بزرگ مرد عدالت و تقوا، مولی الموحدین امام علی (ع) واگذار می کند و با صدایی رسا و بلند همه را دعوت به فرمانبرداری از او می نماید و می فرماید: هر که را من مولا و فرمانروا هستم بعد از من ؛ علی مولای اوست.

بدون شک ساده زیستی ، عدالت خواهی و ظلم ستیزی امام علی (ع) بر هیچ کس پوشیده نیست و در  تمام کتب الهی و حتی مکاتب بشری از او به عنوان یک مرد شجاع، دلیر و عدالت خواه نام برده شده است.

امید که همه ما بتوانیم با بررسی سلوک زندگی این بزرگ مرد اسلام، از راهروان راستین این امام همام باشیم و  بکوشیم تا با الگوبرداری و پیشه سازی عدالت، مسیر زندگی خودمان را با مسیر ائمه اطهار (ع) پیوند دهیم .

این روز بزرگ و این عید سعید و فرخنده غدیر را به یکایک مسلمان به خصوص دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند منان در زیر سایه ائمه اطهار (ع) برای یکایک عزیزان سربلندی، شادکامی و موفقیت آرزومندم.

دکتر محمد حسین رنجبر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان


نظر شما :