تجلیل از فعالان و همگامان رویداد ملی عصر امید

۰۹ شهریور ۱۴۰۱ | ۰۷:۴۶ کد : ۲۷۳۳ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۹۰
سایبانی تأکید کرد؛

لزوم ترویج و گفتمان‌سازی گام دوم انقلاب در قالب رویداد «عصر امید»

16045_874.jpg
رئیس شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان گفت: ترویج و گفتمان‌سازی گام دوم انقلاب در قالب رویداد عصر امید در کلاس‌های آموزشی و مسائل علمی و پژوهش‌محور بسیار ضروری است.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از بندرعباس، علیرضا سایبانی در مراسم تجلیل از فعالان و همگامان رویداد ملی گام دوم (نمایشگاه عصر امید) دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان هرمزگان با ارائه گزارشی از تفاهم‌نامه‌ها، جلسات، طرح‌های فناورانه پژوهشی، به‌ویژه پروژه‌های دریامحور و پژوهش‌های شیلاتی به معرفی اهداف گام دوم انقلاب و طرح‌های مرکز رشد واحد‌های فناورانه دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و اظهار کرد: ترویج و گفتمان سازی گام دوم انقلاب در قالب رویداد عصر امید در کلاس‌های آموزشی و مسائل علمی و پژوهش محور بسیار ضروری است و اقدامی راهبردی برای مقابله با جنگ شناختی دشمنان نظام و انقلاب اسلامی است.

وی افزود: استادان، پژوهشگران و فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در رویداد ملی عصر امید که در مصلای بزرگ تهران برگزار شد با حضور پررنگ خود افتخارآفرینی کرده و امروز حرکت دانشگاه در همین مسیر امتداد دارد.

رئیس شورای تخصصی پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با تشریح سیر تحول دانشگاه‌ها از زمان پیروزی انقلاب از منظر توسعه، رشد و افتخارآفرینی گفت: با تأکید مقام معظم رهبری بر نقش علم و پژوهش در توسعه همه جانبه کشور، ضروری است که برای داشتن دانشگاه‌هایی مدرن در عصر جدید تعاملات بیشتری با صنایع صورت پذیرد تا هرچه سریع‌تر به افق پیش روی نظام آموزش عالی در سطح استانی و ملی دست‌یابیم.

سایبانی با تأکید بر حضور دانشگاهیان در میدان‌های صنعتی عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در جایگاه، دانشگاه حل مسئله محور و کارآفرین باید بیش‌ازپیش در توسعه صنایع بزرگ منطقه نقش‌آفرینی کند و گره‌گشای مسائل صنایع با حضور پژوهشگران و استادان پژوهشگر در میدان‌های صنعتی استان باشد و متقابلاً صنایع نیز با ارائه راهکار‌های تجربی و عملیاتی کمک به پژوهش‌های علمی، ارتقای توانمندی‌های دانشگاهیان، تبدیل ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل منطقه و حل مسائل و مشکلات این استان استراتژیک و ساحلی کنند.

وی تعامل میان صنعت و دانشگاه را لازمه به وجود آمدن دانشگاه مدرن دانست و مطرح کرد: تکنولوژی و فناوری امروز لازمه و پیش‌نیاز توسعه است.

نمایندگان صنایع استان نیز در این نشست، خواستار ارتباط مؤثر دانشگاه با صنایع شدند و بیان داشتند، دانشگاه مسئله محور با در نظر گرفتن دغدغه‌های صنایع و ورود به عرصه تولیدات فناوری باید همیار، همکار و همدم صنایع باشد و بتواند در ارتقا نیازمندی صنایع همکاری مؤثر و مهمی داشته باشد.

به گزارش آنا، این مراسم با اهدای لوح سپاس و تقدیر از استادان پژوهشگران و کارمندان فعال در عرصه رویداد گام دوم در راستای استمرار بخشیدن به دستاورد‌های مهم این رویداد ادامه یافت و مقرر شد از فعالان این عرصه به‌طور مستمر تجلیل شود.


( ۲ )

نظر شما :