نشست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و نمایندگان بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با وزیر علوم

۲۰ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۹:۰۴ کد : ۲۹۶۷ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۳۰۳
در دیدار با مسئولان مطرح شد؛

قول مساعد وزیر علوم برای گسترش، جذب و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در هرمزگان

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با درخواست نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی برای گسترش، جذب و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی در پردیس‌های بین‌المللی قشم و کیش، قول مساعدت داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه از بندرعباس، محمدعلی زلفی‌گل در دیدار نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قشم با ابراز خرسندی از این دیدار به ظرفیت های موجود در استان هرمزگان به عنوان یکی از مهمترین استان های ساحلی با ظرفیت بالا در حوزه های اقتصادی، تجاری و صنعتی اشاره کرد و گفت: توسعه رشته ها در مقاطع تحصبلات تکمیلی در هرمزگان، یکی از نیازهای این منطقه است که با وجود داشتن زیر ساخت های لازم ؛ این توسعه می تواند موجب شکوفایی، رشد علمی و پژوهشی این استان و کشور شود

 

این مقام عالی در وزارت علوم ضمن موافقت با درخواست نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی برای گسترش، جذب و پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) در پردیس های بین المللی قشم و کیش، قول مساعدت داد و اظهار کرد: این درخواست به طور ویژه مورد بررسی و با توجه به شرایط مناسب این استان در جذب و پذیرش دانشجوی خارجی ، مورد مساعدت قرار می گیرد.

در ابتدای این دیدار محمد آشوری و احمد مرادی نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ،ضمن تشریح توسعه این استان در حوزه آموزش عالی و داشتن زیر ساخت های لازم در بخش های بزرگ اقتصادی ، تجاری و ... از وزیر علوم خواستند تا با توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی در این استان با داشتن توجه ویژه به واحدهای بین المللی این استان در جذب و پذیرش دانشجویان خارجی و ارزآوری به کشور مساعدت لازم را صادر نمایند و در توسعه و گسترش رشته های دانشگاهی که امروز یکی از نیازهای مهم این استان در حوزه توسعه همه جانبه هست با نگاهی مساعدت بخش ، توجه و کمک نمایند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز در این دیدار گزارشی از ظرفیت ها و موقعیت دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ارائه نمودو بیان کرد: این دانشگاه با برخورداری از اعضای هیئت علمی توانمند و وجود امکانات و تجهیزات کارگاهی ، آزمایشگاهی ، پژوهشی، فناوری و... ؛ داشتن ۱۸ واحد و مرکز دانشگاهی و جمعیت دانشجویی ۲۷ هزار و ۸۰۰ نفر؛ موفقیت چشمگیری در روند توسعه انسانی استان ایجاد نموده است و به عنوان یکی از موفق ترین دانشگاههای استان مطرح است.

محمد حسین رنجبر ، با اشاره به برخی از مهمترین دستاوردهای پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان بر رویکرد حرکت این دانشگاه بر محور مهارت آموزی، حل مساله و کارآفرینی نیز صحه گذارد و بر گسترش، توسعه و جذب رشته های تحصیلات تکمیلی و پذیرش دانشجو در واحدهای بین المللی قشم و کیش تاکید کرد و افزود: واحد بین الملل قشم می تواند همچون گذشته نقش مهمی را در پاسخگویی به تقاضای تحصیلات تکمیلی ایفا نماید و ظرفیت بی نظیری را در این راستا ایجاد کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قشم نیز با اشاره به پتانسیل های این واحد دانشگاهی در حوزه های مختلف به خصوص بخش تحصیلات تکمیلی و پزشکی، خواستار افزایش رشته ها و اخذ رشته های دکتری در این واحد دانشگاهی و بین الملل قشم شد .

حمید رستمی جاز گفت: این دانشگاه به دلیل موقعیت استراتژیک عالی به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس ، امکان توسعه در حوزه آموزش عالی را دارد و می تواند با اخذ رشته های جدید دکتری ، همچون گذشته به نقش مهم خود به عنوان یک قطب علمی در این منطقه در راستای توسعه و خدمت رسانی به بخش آموزش عالی کشور، نقش آفرینی نماید.

 

 


( ۱ )

نظر شما :