بازدید مدیر تربیت بدنی و سلامت سازمان سما از مدارس هرمزگان

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۱:۲۹ کد : ۲۹۷۶ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۴۷

مدیر تربیت بدنی و سلامت سازمان سما عنوان کرد

لزوم توسعه ورزش در مدارس و دانشگاههای کشور

مدیر تربیت بدنی و سلامت سازمان سما با اشاره به نقش مهم و تاثیر گذار ورزش در پیشرفت تحصیلی قشر جوان و نوجوان جامعه گفت:توسعه ورزش در مدارس و دانشگاهها در راستای توسعه سلامت جسمانی و روانی و به دنبال آن توسعه علم از رسالت مهم و حیاتی در جامعه است

جمشید همتی در حاشیه بازدید خود از زیرساخت ها و فضای ورزشی مدارس سما استان هرمزگان با تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان عنوان کرد: بی‌تردید آموزش های کاربردی و تلاش نوجوانان و جوانان ضامن امنیت و صلابت کشورمان ایران خواهد بود.

این مسئول از استان هرمزگان به عنوان استانی با پتانسیل و ظرفیت بالا یاد کرد و گفت: هرمزگان یکی از استان هایی است که می تواند با برنامه ریزی اصولی ،آماده سازی فضا های ورزشی و استعدادیابی به یکی از استان های برتر در آینده ای نزدیک تبدیل شود  

وی بهرمندی از دبیران و مربیان مجرب و با سابقه عرصه ورزش در مدارس سما از سرمایه های این مجموعه در کشور دانست و افزود: کیفیت ، نیروی انسانی کارآمد و متخصص از مولفه های اصلی انتخاب اولی بودن مدارس سما در سطح کشور است . 

مدیر تربیت بدنی و سلامت سازمان سما با بیان اینکه فعالیت های ورزشی باید هدفمند صورت گیرد گفت: دبیران ورزش باید تلاش کنند تا دانش آموزان از دریچه ورزش بتوانند اجتماعی شدن ، سازگاری با محیط ، تکامل شخصیت مناسب ،اخلاق مداری ، رعایت حقوق دیگران ، فرهنگ سازی را تجربه کنند.

جمشید همتی راه ادازی ورزش های آبی و ساحلی در استان خواستار شدو عنوان کرد: با توجه به دارا بودن سواحل زیبا و بکر ، فراهم نمودن شرایط لازم جهت ورزش های آبی و ساحلی از وظایف مهم حوزه ورزش در هرمزگان است .

وی در پایان با قدردانی از همکاری و تعامل ترییت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی استان با مدارس و دانشکده سما گفت: تعامل مدیران تربیت بدنی دانشگاه و سما در استان زمینه رشد و پیشرفت ورزش در این دانشگاه فراهم شده است.

بازدید از فضاهای ورزشی مدارس سما شهرستان بندرعباس ، قشم و پروژه ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس و نشست با دبیران تربیت بدنی از برنامه های مدیر تربیت بدنی و سلامت سما در هرمزگان بود.


نظر شما :