بزرگداشت و پاسداشت روز شهدا

۲۴ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۸:۱۲ کد : ۲۹۷۹ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۴۸

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

پژوهشگران دایره المعارف حفظ  و نشر ارزش های دفاع مقدس را تدوین کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، با اشاره به جان افشانی ها، ایثارگری های شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز، دفاع مقدس، نقش پژوهشگران را در تدوین دایره المعارف دفاع مقدس یک ضرورت اجتناب ناپذیر دانست .

محمد حسین رنجبر در حاشیه تجلیل از خانواده شهید جعفر محمدی که با حضور مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان هرمزگان ، رئیس بنیاد شهید شهرستان بندرعباس، معاون فرهنگی دانشگاه ، جمعی از دانشجویان و کارکنان دانشگاه به همت امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد بندرعباس،  در فضای عرفانی گلزار شهدای گمنام بندرعباس برگزار شد، دفاع مقدس  را یک فرصت استثنایی و بی نظیر دانست که تمام برجستگی های اخلاقی و آموزه های دینی در آن متجلی و مفهوم واقعی ایثار، شهادت، شرافت و انسانیت به نمایش گذارده شد.

وی تاکید کرد: پژوهشگران دانشگاهی باید در تدوین دایره المعارف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ورود کنند و با استفاده از تجربیات، خاطرات و دستاوردهای رزمندگان، ایثارگران و...  در این امر مهم مشارکت کنند.

 سرهنگ رضا رکن الدینی ،مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان هرمزگان و محمد رحیمی نژاد نخلی، رئیس بنیاد شهید شهرستان بندرعباس نیز در این مراسم یاد و خاطره شهدا را گرامی داشتند و خانواده شهدا را سرمایه های بزرگ انقلاب و نظام خواند.

مریم کناری مسئول امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس، نیز در این آیین با قدردانی و خیر مقدم از حضور ارزشمند و فعال مسئولان در تجلیل از خانواده های معظم شهدا گفت: امور شاهد و ایثارگران دانشگاه در راستای سیاست های کلان دانشگاه و در زیر مجموعه معاونت فرهنگی دانشگاه  افتخار دارد با اجرای برنامه های فرهنگی، مذهبی ، کارگاه های تخصصی ویژه ی فرزندان شهدا جهت ارتقا سطح علمی و فرهنگی جوانان این مرز و بوم تلاش می کند و امید دارد تا مسئولان محترم با پشتیبانی همه جانبه از فرزندان شهدا،  این عزیزان را همراهی نمایند.

تجلیل از مقام شامخ شهید جعفر محمدی و اهدا لوح سپاس از خانواده این شهید شهیر در جوار ملکوتی گلزار شهدای گمنام دانشگاه  پایان بخش این مراسم معنوی بود .


نظر شما :