نشست مدیران حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان

۲۴ اسفند ۱۴۰۱ | ۱۱:۴۵ کد : ۲۹۸۰ خبر تصویری فرعی
تعداد بازدید:۷۵

رنجبر در جمع مدیران  حراست

توسعه علمی کشور یک ضرورت راهبردی در جنگ اقتصادی است .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان ، با اشاره به تحرکات دشمن در تمام عرصه ها به خصوص بخش اقتصادی ، خواستار توجه به تولید و توسعه علمی به عنوان یک راهبرد مهم در جنگ اقتصادی است.

محمد حسین رنجبر در نشست پایان سال با مدیران حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان که با حضور مدیرکل حراست  استان و مسئولان حراست واحدها و مراکز دانشگاه آزاد استان هرمزگان برگزار شد، دانشگاه را زیر بنای توسعه همه جانبه در کشور عنوان کرد  و گفت: امروز حرکت دانشگاه ها باید به سمت تولید علم، کارآفرینی و تولید ثروت از محصولات فناورانه باشد و حراست ها باید به عنوان نقطه همگرایی ، هدایت گر و محافظ این دستاوردها و همچنین  صیانت از ارزش‌های نظام و انقلاب اسلامی باشند.

وی  اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب متفاوت و مردمی در جهان شکل داد که به نوع خود بی نظیر است و به عنوان  نماد مقاومت و الگوی ایستادگی در جهان مطرح شده و مجرب ترین تئوریسین جهان در تحلیل این مهم ناتوان مانده اند.

رنجبر یادآور شد که امروز دانشگاه آزاد اسلامی در ریلی قرار گرفته که نقشه راه آن بر‌اساس سیاست‌های نظام و انقلاب ترسیم شده و استراتژی حرکت آن نیز منطبق بر سیاست های توسعه نظام ، پایه‌ریزی شده است.

مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه صیانت از ارزش‌های نظام و انقلاب  وظیفه همگانی است  و  پیشگیری از انحرافات فکری و ترویج فرهنگ انقلابی بین جوانان از رسالت‌های خطیری است که با مشارکت دانشگاهیان به‌خصوص استادان به‌عنوان الگوی عملی و ظاهری باید به فعل تبدیل شود  و در جامعه توسعه پیدا کند  تاکید کرد: بخشیدن روحیه امید و نشاط در جامعه، تقویت روحیه انقلابی و جهادی بین جوانان، از نکات مهمی است که باید به آن عنایت ویژه ای شود.

حسین جهانگیری هنر نیروهای کاردان را تبدیل تهدید به فرصت برشمرد و اضافه کرد: جهاد علمی آن جهادی است که بتواند تهدید‌ها را  به فرصت تبدیل کند و دشمن را در جنگ اقتصادی ،فرهنگی و . . . به زانو دربیاورد که در طول این چهار‌ دهه دشمن هر بار با ترفندی جدید، طراحی دسیسه های رنگارنگ و برنامه‌های مدون جنگی وارد نبرد شده و به همت مردم هوشیار ایران  در تمام جبهه‌ها نیز شکست را پذیرفته است.

وی، نگاه دوربین و اندیشه هوشمندانه مقام معظم رهبری را  در این عرصه مهم خواند و گفت: بصیرت بی نظیر و هوشمندانه عمل کردن مقام معظم رهبری  همواره نقشه‌های دشمنان  را به یأس و نا‌امیدی مبدل ساخته است.

جهانگیری از همه ی مدیران حراست دانشگاه خواست: تا هوشیار عمل کنند و با اندیشیدن تمهیدات لازم در ایام تعطیلات نوروزی مراقبت های ویژه ای را از واحد ها و مراکز دانشگاهی داشته باشد و سفارشات لازم را در خصوص خاموشی کامل تجهیزات و دستگاههای اداری و ...  قبل از تعطیلی به کارکنان دانشگاه اعلام نمایند.

در این نشست پیشنهادات علمی و عملی برخی از مدیران حراست به عنوان مصوبات جلسه مورد ارزیابی و تاکید قرار گرفت و مقرر شد این مصوبات به عنوان دستور کار  عملیاتی مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرد.


نظر شما :